Eiropas Datu aizsardzības kolēģija

Sīkdatnes

Sīkdatnes, ierīču pirkstu nospieduma iegūšana un datu reģistri

Mēs izmantojam sīkdatnes, ierīču pirkstu nospieduma iegūšanu un datu reģistrus, lai nodrošinātu mūsu tīmekļa vietnes tehnisku darbību un lai iegūtu statistiku.

Sīkdatnes

Sīkdatne ir neliela datu vienība, ko tīmekļa vietne glabā apmeklētāja datorā vai mobilajā ierīcē.

Tīmekļa vietne iestata iekšējās sīkdatnes, ko var lasīt tikai šī tīmekļa vietne. Tīmekļa vietne var izmantot arī ārējo pakalpojumu, lai analizētu to kā cilvēki izmanto tīmekļa vietni. "Europa Analytics" ir Eiropas Komisijas izmantotais uzņēmumu analītikas pakalpojums. Tas novērtē EDAK tīmekļa vietnes efektivitāti, kuru uztur Eiropas Komisija.

Europa Analytics iestata savas sīkdatnes. Eiropas Komisijai ir pilnīga kontrole pār datiem, kas iegūti, izmantojot iekšējās sīkdatnes, glabājot tās datus serveros, kuri pilnībā pieder Eiropas Komisijai, kas tos pilnībā kontrolē. Dati netiek sniegti nevienai citai organizācijai tirgvedības, tirgus izpētes vai komerciāliem nolūkiem.

Iekšējās sīkdatnes ietver šādu informāciju:

  • apmeklētāja unikālais nejaušais ID;
  • attiecīgā apmeklētāja pirmā apmeklējuma laiks;
  • attiecīgā apmeklētāja iepriekšējā apmeklējuma laiks;
  • attiecīgā apmeklētāja apmeklējumu skaits.

 

Pastāvīgās sīkdatnes tiek saglabātas ierīcē un netiek automātiski dzēstas pēc pārlūkprogrammas aizvēršanas. Pastāvīgajām sīkdatnēm tiek izveidots nejaušs ID, kas ļauj Europa Analytics noteikt, kad apmeklētājs atgriežas tīmekļa vietnē.

Visas sīkdatnes tiek glabātas 13 mēnešus.

 

Ierīču pirkstu nospieduma iegūšana

Europa Analytics izmanto apmeklētāju anonimizācijas mehānismu, kas automātiski aizsedz daļu no katra apmeklētāja IP (interneta protokols) adreses, tādējādi efektīvi padarot neiespējamu konkrēta apmeklētāja identificēšanu, izmantojot IP adresi.

Ierīces pirkstu nospiedums ir informācija, kas tiek iegūta ar attālinātu skaitļošanas ierīci identifikācijas nolūkā. Šos pirkstu nospiedumus var izmantot, lai identificētu atsevišķus lietotājus vai ierīces, pat tad, ja sīkdatnes ir izslēgtas. Ierīces pirkstu nospiedums izzūd pēc 30 minūtēm. Taču, ja lietotājs atsakās no šādas darbības (ievietot saiti), tad ierīcē netiek iegūts pirkstu nospiedums.

 

Datu reģistri

Reģistrācijas faili ir teksta datnes, kurās informācija tiek glabāta serverī. Turpmāk minētie reģistrācijas faili tiek glabāti analītiskos nolūkos, izņemot, ja lietotājs atsakās no šādas darbības (ievietot saiti);

  • IP adrese (maskēta), atrašanās vieta, datums un laiks, kā arī laiks pēc apmeklētāja vietējās laika zonas;
  • aplūkotās lapas nosaukums un URL, kā arī tās lapas URL, kas aplūkota pirms pašreiz aplūkotās lapas;
  • informācija par izmantoto ierīci (ekrāna izšķirtspēja, veids — stacionārais dators/planšetdators/mobilā ierīce, zīmols, modelis u. c.), kā arī par interneta savienojumu (lapas ātrums);
  • operētājsistēma, pārlūkprogrammas versija, pārlūkprogrammas spraudņi;
  • meklēšana vietnē, kā arī datnes, uz kurām apmeklētājs ir uzklikšķinājis un kuras ir lejupielādējis, kā arī saites uz ārējiem domēniem, uz kurām apmeklētājs ir uzklikšķinājis;
  • pārlūka galvenā valoda, kas tiek izmantota, kā arī apmeklētās lapas valoda.

 

Atteikšanās

Pēc noklusējuma meklējumiem seko līdzi Europa Analytics, tostarp lai iegūtu statistiku. Ir iespēja norādīt, ka nevēlaties, lai jūs izseko (nepiekrist) — klikšķināt šeit.

Ja izvēlaties nepiekrist izsekošanai, jūs saņemsiet nepiekrišanas sīkdatni (piwik_ignore), lai jūsu lēmums tiktu ņemts vērā.

Ja jūs atspējojat sīkdatnes interneta pārlūkā, jūs nevarat efektīvi nepiekrist, jo piwik_ignore sīkdatni nevar saglabāt. Šādā gadījumā, lūdzu, skatīt iedaļu “Atteikšanās no izsekošanas” turpmāk norādītajā tekstā.

 

Atteikšanās no izsekošanas

Izvēle “neizsekot” (do not track) ļauj apmeklētājiem atteikties no izsekošanas, ko tīmekļa vietnes veic dažādiem mērķiem, tostarp tādiem mērķiem kā analīzes pakalpojumu izmantošana, reklāmas un sociālie tīkli. 

Ja jūs iespējojat opciju “neizsekot” savā tīmekļa pārlūkā, Europa Analytics ņems vērā jūsu izvēli. Europa Analytics neizsekos nevienu apmeklētāju, izmantojot piwik_ignore sīkdatni. Tehnoloģija “neizsekot” nedarbojas pārlūkprogrammā Internet Explorer, lūdzu, izvēlieties iespēju nepiekrist.

 

Ierobežota piekļuve informācijai

Visa analīzes datu pārraide tiek šifrēta, izmantojot HTTPS protokolu. Europa Analytics ģenerētajiem analītiskajiem ziņojumiem, izmantojot Eiropas Komisijas autentificēšanas sistēmu (ECAS), var piekļūt tikai pilnvaroti Eiropas Komisijas darbinieki, kuri izmanto Piwik, Eiropas Savienības iestāžu darbinieki vai pienācīgi pilnvaroti ārējie līgumslēdzēji, kuriem, iespējams, ir jāanalizē, jāizstrādā un/vai regulāri jāuztur atsevišķas vietnes.

 

Ieraksti par apmeklētājiem

Europa Analytics pēc 13 mēnešiem automātiski izdzēš ierakstus par apmeklētājiem. Apkopotus datus analīzes nolūkiem Eiropas Komisija glabā nenoteiktu laiku.

Kontaktinformācija

Jebkuru konkrētu jautājumu par Europa Analytics datu glabāšanu un izmantošanu vai papildu informācijas pieprasījumus par EDAK sīkdatņu politiku var nosūtīt mūsu pārzinim.